Skoncujte s nepríjemným zápachom z vašich topánok


V teplých mesiacoch nie je potenie nôh ničím výnimočným.

Zdroj: shutterstock.com

V horúcich letných dňoch sa cítime vždy najlepšie v otvorených topánkach alebo len v jednoduchých žabkách. Bohužiaľ, nie vždy je tento typ obuvi vhodný či už pre spoločenskú udalosť alebo aktivitu. Vysoké teploty v kombinácii s uzavretou stavbou topánky sú dokonalým receptom pre nepríjemný zápach. Dá sa ho nejako zbaviť?

Odpoveď znie: áno. Existuje viacero osvedčených spôsobov, ako na to. Začnime od našich nôh. Kto má problémy s nadmerným potením, mal by vyskúšať deodorant na nohy alebo púder. Ak sa rozhodnete pre deodorant, nastriekajte ho aj do topánky večer pred spaním, aby ste dosiahli najlepší účinok. Samozrejmosťou je dôkladná hygiena a udržovanie nôh v čistote a suchu. Dôležitý je aj výber ponožiek, pokiaľ možno siahnite po prírodných materiáloch.

Čo ale robiť, ak nám už topánky zapáchajú? Nebojte, nemusíte ich hneď vyhadzovať. Jednou z najlepších metód je zabaliť topánky do igelitovej tašky, zaviazať ju a vložiť na noc do mrazničky. Môže sa to zdať divné, ale naozaj to funguje. Iná rada vraví, aby sme do topánok nastriekali vodku. Tá našu obuv zbaví baktérií a tým aj zápachu. Môžeme pridať aj citrónovú kôru, aby naše topánky sviežo voňali.