Najdlhší lanový most na Slovensku vás prenesie do atmosféry dobrodružného filmu.


V Skalke pri Kremnici sprístupnili nový lanový most, ktorého okolitá scenéria vám zoberie dych.

Zdroj: bystricoviny.sk

Len kúsok od Skalky pri Kremnici sa tiahne turistický chodník, ktorý sa nazýva Via Ferrata - Komín. Táto cesta sa delí na ďalšie 2 smery, ktoré sú odstupňované podľa náročnosti. Práve v areály spomínanej Via Ferraty – Komín vyrástol visutý most, ktorý je absolútne jedinečný, či svojou konštrukciu, dĺžkou, alebo okolitým prostredím.

Je to najdlhší lanový most v strednej Európe, s dĺžkou 80 metrov. Nachádza sa vo výške 40 metrov, takže vyzerá ako keby prechádzal korunami stromov. Je zhotovený z lanovej konštrukcie, takže sa s vami mierne pokolíše, čo pridáva na zážitku. Prejsť cez túto osemdesiat metrov dlhú lanovú atrakciu je naozaj krásny pocit a veríme, že si ho dlho zapamätáte. V rámci bezpečnosti ešte doplníme, že vstup na most je na vlastné riziko. Z hľadiska bezpečnosti je most určený len pre pohyb dvoch osôb naraz a pri nepriaznivom počasí je vstup na neho zakázaný. 

Okrem mostu je tiež novo vybudovaná lezecká stena, nazývaná Lanová sieť, ktorej celková dĺžka je 37 metrov. Táto atrakcia vie slušne vyčerpať práve kvôli svojej kolísavosti, takže by ste mali zvážiť vaše schopnosti. Sieť sa skladá  z oceľových lán a je výhradne určená pre maximálne dve osoby.

Trasa k Via Ferrate Komín

Ako počiatočný bod si vyberte Relax centrum Skalka. Od tohto miesta sa vyberieme hore asfaltovou cestou, neskôr odbočíme do lesa. Prejdeme popod lanovkový vlek a pritom sa stále držíme červenej turistickej značky. Ešte pár krokov a privíta vás veľká informačná tabuľa, kde si môžete prečítať o tomto čarovnom mieste. Ešte pripomenieme, že celá cesta k Via Ferrate je dobre označená smerovými tabuľami, preto je takmer nemožné ju nenájsť.