Prečo je dôležité si ku káve dať pohár vody?


Pravidlo, ktoré by mal poznať každý kávičkár.

Zdroj: shutterstock.com

Káva patrí k bežným súčastiam nášho každodenného života. Mnohí z nás si bez rannej kávičky nevedia predstaviť svoj deň v práci, alebo niekto sa vyžíva vo všelijakých exotických odrodách a vie celý deň stráviť v kaviarni. Mimo svojich blahodárnych a povzbudzujúcich účinkov je ale dosť dehydrujúca, preto nám v kaviarni zvyknú dať ku kávičke aj pohár vody.

Táto informácia asi mnohých z nás neprekvapí, predsa len po dobrej káve zvykneme riadne vysmädnúť. Po rannom zobudení, teda pred kávou, by sme mali vypiť minimálne jeden pohár vody. Takisto by sme ju nemali piť na lačný žalúdok, keďže káva je pomerne kyslá a preto ak nemáme čas na raňajky, tak aspoň ten pohár vody nám pomôže.

V kaviarňach nám vodu dávajú úplne bežne. Jedným z dôvodov je takisto prečistenie chuťových pohárikov v našich úst. Jednoducho povedané, lepšie potom chutí. Čo ste ale možno nevedeli, že voda pomáha do istej miery eliminovať účinok kávy. Znie to síce zvláštne, ale v káve sa nachádza aj látka s názvom theobromín, ktorá nám spôsobuje pocit únavy po vypití kávy. Voda tento účinok potláča a pomáha nám lepšie počas dňa fungovať.