Tip na kúpanie – Šútovské jazero


Zatopený kameňolom, ktorého voda je ako krištáľ.

Zdroj: shutterstock.com

Okolie Šútovského jazera pripomína scenériu zo starých westernov, ktoré boli natáčané v Plitvických jazerách. Terasovitý vzhľad starého kameňolomu, ktorého bralá končia v azúrovo modrej vode vytvárajú dojem indiánskeho úkrytu z amerického divokého západu.

Tento unikát nachádzajúci sa medzi obcami Šútovo a Rieka, kedysi slúžil ako starý kameňolom, do ktorého si postupom času našla cestu voda. Dnes je z neho na prvý pohľad očarujúce jazero, ktoré je srdcovkou mnohých domácich, ale aj turistov.

Tyrkysová farba vody je veľmi jedinečná, avšak jej teplota zvykne byť chladnejšia, takže sa v horúčavách príjemne osviežite. Jazero ponúka dve veľké pláže s celkom bezproblémovým vstupom do vody, ale aj niekoľko menších, ktorých prístup do jazera je o niečo komplikovanejší. V neposlednom rade je tu aj dokonca jedna ohradená nuda pláž.

Možnosť občerstvenia ponúkajú bufety, kde narazíte na klasiky, ako je langoš, vyprážaný syr hranolky a pod. Ak vám tieto pochúťky nevoňajú, v blízkosti jazera a nachádza motorest. Svoje auto môžete nechať na bezplatnom parkovisku v blízkosti jazera.