Ako spln mesiaca ovplyvňuje náš život?


Mesačný spln ovplyvňuje prírodu, ale aj biorytmus.

Zdroj: shutterstock.com

Už od pradávna sa Mesiacu prikladala magická moc. Naši predkovia skúmali jeho svit, prírodu a zaznamenávali zmeny v správaní zvierat. Jeho fázy ovplyvňujú morský príliv, či odliv. Spln pôsobí na naše zmysly, spánok, trávenie a správanie. Ovplyvňuje náš život viac akoby ste si mysleli.

Je vedecky dokázané, že jeho účinky vplývajú na ľudí. Či už v menšej, alebo väčšej miere, pričom všetko závisí od citlivosti daného človeka. Najčastejšie sa vplyv splnu mesiaca dotýka osôb, ktoré v čase tohto prírodného úkazu nemôžu dobre spať. Práve pokles hormónu melatonínu ovplyvňuje kvalitu spánku. Ľudia ťažšie zaspávajú a môžu mať prerušovaný spánok, ktorý je sprevádzaný zlými snami.

Okrem horšieho spánku nás môže potrápiť aj depresia. Počas splnu vedia byť niektorí ľudia viac hysterickí a dochádza ku väčšiemu počtu interpersonálnych konfliktov. Človek môže spáchať aj trestný čin, ktorý by za normálnych okolností nespravil.

Ak sa rozhodnete schudnúť, určite by ste sa mali zamerať na deň splnu a tie po ňom nasledujúce. Mesiac totiž podľa niektorých pôsobí na spaľovanie tukov a po splne sa chudne ľahšie, pretože vám v tom pomáhajú aj prírodné sily.

Vlasy a rany a kĺby tiež úzko súvisia s fázami Mesiaca. Farbenie vlasov sa odporúča pred splnom a strih po splne. Operáciu je najvhodnejšie podstúpiť čo najďalej od splnu, najlepšie v nove, práve kvôli rýchlejšiemu hojeniu rán.