Potápači čistili petržalský Draždiak. Nad tým, čo našli sa vám rozum zastaví


Letná sezóna na kúpanie je síce ešte ďaleko, ale pripraviť na ňu sa rozhodli už v predstihu aj na najväčšom sídlisku na Slovensku.

Zdroj: shutterstock.com

Na prvé letné kúpanie v Draždiaku si ešte asi pekných pár týždňov musíme počkať. Otužilci vystužení potápačskými skafandrami sa rozhodli priložiť ruku k dielu už teraz.

Potápači zo Spolku ochrancov vody Octopus sa rozhodli vyčistiť dno jazera. Okrem Veľkého Draždiaka tradične prebrodili a vyčistili aj úsek Chorvátskeho ramena.

S prácami začali vopred, tak aby bolo dno jazera pripravené na kúpanie a hlavne, aby bolo čo najbezpečnejšie.

Predseda spolku Tomáš Rácz pre TASR uviedol, že z plážovej časti Draždiaka vyzbierali asi meter kubický rôzneho nebezpečného odpadu.

Išlo najmä o sklenené črepiny, pneumatiky, rôzny stavebný materiál, plasty či množstvo rybárskeho náčinia. Potápačom sa podarilo vyloviť z dna kovové koše, rôzne armatúry či napríklad aj fúrik, dopravné značenia a zaujímavým úlovkom je aj výfuk z auta.

Potápačom pomáhali na súši aj členovia dobrovoľníckej organizácie Na zdravie vody, ktorí zbierali odpadky v okolí.

Mestská časť organizuje v jarných mesiacoch tieto aktivity pravidelne už viac ako dvadsať rokov tak, aby si všetci mohli naplno užiť nielen kúpaciu, ale aj rybársku sezónu.Zdroj: Rádio Vlna/TASR