Chystáte sa do Chorvátska? Tento rok tam bude opäť bezpečnejšie


Letná turistická sezóna sa nezadržateľne blíži. Očakávaný prílev slovenských dovolenkárov je tradične v Chorvátsku. Pri „slovenskom mori“ sa budeme môcť opäť oprieť aj o služby slovenských policajtov.

Zdroj: shutterstock.com

Ide už o tradíciu. Aj tento rok bude pri Jadrane pôsobiť osem policajtov.

Budú slúžiť v štyroch dvojčlenných hliadkach v dvoch najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska. V Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej oblasti.

Pokračuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová:

„Tento rok budú pôsobiť v Chorvátsku už od 15. júna a až do 15. septembra, čo je novinkou. Vzhľadom na to, že sme dostali veľmi pozitívne ohlasy nielen zo strany turistov, ale samozrejme aj od chorvátskych kolegov a chorvátskej strany.“

Na území Chorvátska nemajú naši policajti policajné právomoci. Turisti ich spoznajú podľa toho, že budú slúžiť v slovenských uniformách a to vždy s chorvátskymi kolegami.

Do projektu Bezpečná turistická sezóna v Chorvátsku sa zapájajú naši policajti už viac ako 10 rokov. Opäť hovorí Denisa Baloghová:

„Od roku 2008 sa zapojilo do projektu 84 slovenských policajtov a v tomto roku sa projektu zúčastnia policajti až z 19 krajín.“

Najčastejšie riešia naši policajti prípady, ktoré súvisia práve s dovolenkou činnosťou. Zakončuje hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová:

„Medzi najčastejšie prípady, s ktorými sa turisti na nich obracali – strata a krádež dokladov, kľúčov od apartmánov alebo hotelových izieb, ale samozrejme aj zlé parkovanie.“