Vyhraj exkluzívne 3 CD od Karola Duchoňa


V apríli 2020 by jeden z najlukratívnejších umelcov vydavateľstva Opus KAROL DUCHOŇ oslávil životné jubileum - 70 rokov. Pri tejto príležitosti vychádza 3CD komplet Karol Duchoň 70 Opus 1970 - 1985, na ktorom sa nachádza presne 70 piesní z repertoáru tohto významného a po rokoch stále viac oceňovaného umelca.

Vyhrajte toto exkluzívne 3CD od pondelka 1.6 do 5.6. v popoludnajšom vysielaní "Popoludnie s Martinou a Milanom" v súťaži "Vyber si čo chceš". Prihláste sa TU a počúvajte Rádio Vlna.

Zdroj: archív Opus

​Komplet veľmi starostlivo zostavil Juraj Čurný, ktorý k nemu napísal výstižný a pre mnohých fanúšikov Karola Duchoňa aj objavný sprievodný text. „Karol Duchoň sa na slovenskej hudobnej scéne začal presadzovať práve v dobe, kedy vzniklo slovenské hudobné vydavateľstvo OPUS a je preto logické, že tento komplet je zostavený z nahrávok, ktoré pod touto značkou vyšli v období rokov 1970 – 1985 na vinylových singloch, albumoch a kompiláciách. Je medzi nimi aj viacero takých, ktoré na CD nikdy nevyšli,“ píše v booklete Juraj Čurný.

Zdroj: archív Opus

​Exkluzívne 3CD oficiálne vychádza v piatok 29.5.2020. Jeden z textárov, Ľuboš Zeman, sa 3CD veľmi potešil a nešetril slovami chvály: “Karol Duchoň bol výnimočný spevák a šarmantný muž s veľkým srdcom. Keď začal spievať, padali jazykové i generačné bariéry. Jeho hlasový rozsah, medová farba hlasu, belcantový repertoár a bezprostrednosť sú stále nadčasovým etalónom. Tlieskali mu v mnohých krajinách sveta, bol skutočne svetovým umelcom, no on stále zostal skromným človekom bez hviezdnych manier. A bez pátosu a veľkých slov mal rád krajinu, v ktorej sa narodil a kde mu poslucháči naozaj rozumeli. V dejinách našej populárnej hudby nemá konkurenciu