V minulosti mňam, dnes už fuj.


Dnešná moderná doba nám priniesla množstvo vychytávok, výrazov, ktoré kedysi dávno neexistovali. Niektorým z nich rozumieme a niektorým dokonca ani nie.

Zdroj: shutterstock.com

V dnešnom svete sa stále viac stretávame s výrazmi, ako napríklad: eko, bio, raw.  Snažíme sa ísť s dobou a takto označené potraviny nakupujeme. Nakupujeme ich pre to, pretože sme buď presvedčený o ich zázračnosti, alebo len ukazujeme okoliu, že aj my ideme s dobou.

Najväčší dôraz kladieme na to, čo naše deti jedávajú. Snažíme sa o to, aby jedli zdravé, vyvážené potraviny, bez chemických úprav, konzervantov. Kedysi to tak ale nebolo. Jedli sme všetko, nemali sme žiadne obmedzenia. Prežili sme to. Sme tu a dokonca aj zdraví.

Napríklad naša poslucháčka Evička nám napísala, že ako malá zvykla piť vodu z mláky. Bývala s rodičmi na ôsmom poschodí v paneláku a nechcelo sa jej počas toho ako bola vonku ísť do vchodu, privolať výťah, vyviesť sa až hore na ôsme poschodie kvôli jednému poháru vody. Napriek všetkému ešte stále žije a je úplne zdravá.

Dneska od vás budeme chcieť vedieť, čo všetko nejedlé ste jedli v časoch, keď ste boli deti. Existuje niečo, čoho ste sa nevzdali? Tešíme sa vaše vtipné zážitky.