4 typy rodičov, ktoré poznáme vo vzťahu k výchove detí


Vychovávať svoje ratolesti nie je žiaden špás. Každý má rozdielnu techniku. Podľa nej sa nájdete v niektorom z týchto typov.

Zdroj: shutterstock.com

Animátor - Snaží sa za každú cenu zabaviť svoje deti. Zniesol by im modré z neba. Väčšinou má „mäkkú” ruku vo výchove. Deti sa k nemu chodia skryť, keď druhý rodič rieši situáciu exekutívne.

Sudca - Väčšinou aj prokurátor, obhajca a kat v jednej osobe. Pojednávanie začína v momente, keď zvýši hlas. Rozdáva tresty odňatia slobody, telefónu a nútené práce. Výnimkou nie sú ani fyzické tresty. Býva nepodplatiteľný.

Flegmatik - Aj keď to zvonku tak nemusí vyzerať, ide o starostlivého rodiča. K problémom sa stavia s chladnou hlavou a výrazom anglického lorda pred golfovou partiou. Deti sa ho ani nesnažia naštvať. Nemá to žiadnu cenu. Vie poskytovať zaujímavé rady.

Policajt - Kladie nepríjemné otázky na telo. Odpovede vždy potrebuje mať doložené z vlastných zdrojov. Väčšinou deťom neverí a vedie tajné, investigatívne vyšetrovanie prípadu. Súčasťou sú aj praktiky ako odpočúvanie, sledovanie a pokuty. Deti sa odmalička učia trestný zákon.

Našli ste sa tam? Napíšte nám, aký typ rodiča ste vy. V pondelok v Dobrom ráne s Dominikou a Martinom budeme porovnávať jednotlivé typy a zážitky. Napíšte nám už teraz, do ktorej kategórie rodičov patríte.