Prvákov budú testovať, aby zistili, aký šport im sadne


Deti by mali športovať. Najlepšie je začať čím skôr. Možno z toho vášho vyrastie nový Ronaldo alebo Sagan.

Zdroj: shutterstock.com

Aktuálny stav je taký, že detské ihriská v poslednom čase vystriedalo vysedávanie pri mobiloch a pri počítačoch. Rodičia to štandardne vedia. Deti zapíšu na šport a tie deti tam chodia. Potom ich to prestane baviť a je problém.

Presne preto teraz chcú testovať malé deti. Budú sa musieť držať na hrázde, budú musieť robiť brušáky, skákať z miesta do diaľky. Presne to čaká prvákov základných škôl už v októbri. Má im to pomôcť pri výbere športu. Psychológovia varujú, že deťom to môže skôr uškodiť ako pomôcť.

Kedysi to bolo úplne ináč. Ak malo dieťa zodraté tepláky z futbalu, zapísali ste ho na futbal. Ak sa furt pýtalo k vode, zapísali ste ho na plávanie.Dobré ráno s Dominikou a Martinom

Náš Martin úplne športový nie je. Loptové hry sú mimo jeho diania. Futbal nehráva, basketbal tiež nie. V poslednom čase chodí aspoň cvičiť s trénerom.

Dominika naopak hrávala futbal. A čo že je žena? Kolektívne športy v pohode zvláda.

V pondelok ráno budeme športoví. Chceme vedieť, ako to so športom u detí máte vy. Na aké športy ste ich zapísali a aké športy ste v detstve robili vy? Z donútenia alebo preto, že ste chceli? Dajte nám vedieť.