Bratislavský hrad sa rozsvieti na purpurovo, pripomenie si predčasniatka


Farbou predčasne narodených detí postupne nasvietia aj ďalšie významné budovy na Slovensku.

Zdroj: teraz.sk

Dnes, v utorok podvečer (16.11.) sa pri príležitosti Svetového dňa predčasne narodených detí, ktorý si pripomíname v stredu (17.11.), rozsvieti Bratislavský hrad na purpurovo. 

Farbou predčasne narodených detí postupne nasvietia aj ďalšie významné budovy na Slovensku.

Ľubica Kaiserová, predsedníčka a zakladateľka OZ Malíček, ktorá poskytuje pomoc a podporu rodinám predčasniatok, informovala TASR o tom, že keď sa farby Bratislavského hradu prepnú do slovenskej trikolóry na znak úcty k štátnemu sviatku a odkazu Nežnej revolúcie, štafetu purpurovej hrad 17. novembra symbolicky odovzdá Prezidentskému palácu a ďalším významným slovenským budovám. "Slovensko sa tak spojí so svetovými metropolami ako Big Ben v Londýne, Eiffelovou vežou v Paríži či Operou House v Sydney," uviedla.

V Bratislave nasvietia aj Slovenské národné divadlo, v Košiciach Dóm sv. Alžbety a súsošie Immaculata, v Prešove historickú budovu mestskej radnice, Vodárenskú vežu a historickú budovu Caraffovej väznice, v Banskej Bystrici Pamätník SNP, v Martine Divadelné námestie, v Nových Zámkoch mestský úrad a kino Mier, v Nitre Chrenovský most a Divadlo A. Bagara, v Trnave mestskú radnicu, v Bardejove mestskú radnicu, v Holíči Holíčsky zámok, v Žiline Budatínsky hrad a v Brezne mestskú radnicu a múzeum.

Podporu tejto výzve v tomto roku vyjadrilo 12 slovenských miest nasvietením doteraz najväčšieho počtu, konkrétne 20 najväčších dominánt purpurovou farbou.

Zdroj: TASR/Rádio Vlna