Slovenskí pekári chcú Slovákom pomôcť pri zlepšovaní imunity. Na pulty sa dostáva chlieb a pečivo s obsahom vitamínu D


Pekári združení v Slovenskom zväze pekárov, cukrárov a cestovinárov (SZPCC) začali v týchto dňoch ponúkať obchodným reťazcom na Slovensku špeciálny chlieb a pečivo obohatené o vitamín D. Informoval o tom SZPCC.

Zdroj: pixabay.com

Podľa Slovenského zväzu pekárov, cukrárov a cestovinárov majú Slováci dlhodobo nedostatok vitamínu D. 

"Slovenskí pekári chcú Slovákom pomôcť pri zlepšovaní imunity, keďže naša zemepisná šírka neposkytuje dostatok slnečného svitu, ktorý je hlavným zdrojom vitamínu D. Rozhodli sme sa preto pomôcť tak, ako vieme a môžeme. Ponúkame slovenským spotrebiteľom pečivo so zvýšeným obsahom vitamínu D. Inšpirovali sme sa Škandináviou a Spojeným kráľovstvom, kde má takéto pečivo vynikajúce výsledky pri podpore zdravia obyvateľov," povedal Milan Lapšanský, výkonný riaditeľ SZPCC. Jednotlivé pekárne podľa neho v týchto dňoch už oslovujú obchodné reťazce s ponukami na predaj týchto výrobkov.

Úspechy vo Fínsku, Švédsku, či Spojenom kráľovstve

V týchto krajinách sa realizovalo viacero vedeckých štúdií o prínose potravín obohatených vitamínom D. Majú obrovskú výhodu v tom, že obsahujú tuk, ktorý je potrebný na vstrebávanie D vitamínu organizmom. Takéto pečivo by mohlo na Slovensku rovnako ako vo Fínsku či Švédsku výrazne znížiť jeho nedostatok v populácii. Dokážu na zdravotnej starostlivosti štátom ušetriť desiatky až stovky miliónov eur, pomáhajú proti chrípke, prechladnutiu, či ďalším vírusovým respiračným ochoreniam. 

S postupujúcou jeseňou bude slnečného svitu ubúdať        

Vitamín D je jedným z kľúčových prvkov pozitívne ovplyvňujúcich imunitný systém človeka. Jeho najväčší deficit je práve v jesenných a zimných mesiacoch. 

Zdroj: Rádio Vlna/TASR