Tento týždeň sa začína najväčšie cyklistické podujatie pod Tatrami, aj s účasťou Petra Sagana


Už tento týždeň je na programe najväčšie cyklistické podujatie pod Tatrami. Na 65-ročníku pretekov sa predstaví aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan.

Zdroj: shutterstock.com

Na pretekoch Okolo Slovenska bude mať svoju premiéru. Organizátori mu pridelili štartové číslo 11.

Na kvalitne medzinárodne obsadenej národnej Tour sa predstavia aj ďalšie hviezdy svetovej špičky. Ako uviedol generálny riaditeľ pretekov Peter Privara po ME v talianskom Trente, keď preteky nedokončil ani jeden zo šestice slovenských reprezentantov, verí, že ich čakajú dva úžasné týždne na Okolo Slovenska a na MS v Belgicku, a že príprava, ktorú Peter smeruje práve k svetovému šampionátu, mu vyjde.

Oproti pôvodným prihláškam zahraničných družstiev sa veľa nezmenilo. Na poslednú chvíľu sa odhlásil len prokontinentálny tím z Belgicka. Takže na štarte bude 21 sedemčlenných tímov a v pelotóne 147 jazdcov, vrátane 22 Slovákov.

V tíme Bora-Hansgrohe nebudú chýbať bratia Peter a Juraj Saganovci či Erik Baška:

"Som veľmi rád, že vás budem môcť ísť privítať po prvýkrát na Okolo Slovenska, ktoré sa začínajú v Košiciach. Dúfam, že si nájdete čas a vidíme sa tam. Užite si preteky."

Peter Sagan bude mať na pretekoch aj osobitnú ochranku.

Súťažiť sa bude o celkové prvenstvo (žltý dres), víťazstvo v bodovacej súťaži (zelený), vo vrchárskej súťaži (bielo-červeno bodkovaný), súťaži do 23 rokov (biely), a o najlepšieho Slováka (bielo-modro-červený). Víťaz prológu získa 1100 eur, víťaz každej etapy 2200 eur, celkový víťaz 5000 eur. Na finančných odmenách pretekárom vyplatia 51140 eur.

Vlaňajšie prvenstvo bude obhajovať Nemec Jannik Steimle.

Okolo Slovenska odštartuje v stredu prológom v Košiciach. Celkového víťaza spoznáme v nedeľu v Trnave.

Prológ a štyri etapy sú v celkovej dĺžke 692 km. Preteky prechádzajú cez 152 miest a obcí. Vypísaných je 12 rýchlostných a 15 horských prémií.

Zdroj: TASR