Slovenskí právnici podali na Medzinárodný trestný súd v Haagu sťažnosť


Slovenskí právnici sa obrátil na Medzinárodný trestný súd v Haagu. V súvislosti s masovým testovaním a vakcínami proti covidu podali sťažnosť.

Zdroj: shutterstock.com

Sťažnosť na Medzinárodný trestný súd podali slovenskí právnici spoločne s právnikmi z Británie, Francúzska a Česka.

V rámci nej poukazujú na obavy z globálne vyvíjaného tlaku na ľudí zo strany farmaceutických firiem.

Pre denník Pravda o podaní sťažnosti informovala advokátka MaricaPirošíková, ktorá niekoľko rokov pôsobila ako zástupkyňa Slovenska pred Európskym súdom pre ľudské práva.

Právnici zo Slovenska sa na Medzinárodný trestný súd obrátili už aj v uplynulých mesiacoch. Ešte v apríli podali na súd v Haagu sťažnosť vo veci zločinov proti ľudskosti s viacerými dôkazmi ohľadom masového testovania na koronavírus. Následne v máji podali doplnenie sťažnosti ohľadom uvedenia a použitia experimentálnych verzií covid vakcín.

V najnovšej sťažnosti upozorňujú na to, že pri spomínaných vakcínach a víruse môže ísť o biologickú zbraň. Dodali aj výpovede niektorých svetových vedcov. Požiadali o okamžité zastavenie programu testovania verzií covid vakcín a o ukončenie testovania ľudí, ktorí nemajú žiadne zdravotné príznaky choroby. Zároveň získavajú a analyzujú ďalšie dôkazy.

Ako uviedla advokátka Pirošíková, aktuálne sa čaká na rozhodnutie súdu v Haagu, či umožní spoločné podanie viacerých krajín a spoločnú žiadosť o vyšetrovanie.

V rámci viacerých dôkazov právnici uvádzajú napríklad aj prípady zaočkovaných osôb, u ktorých sa prejavili závažné vedľajšie nežiaduce účinky vakcín, vrátane smrteľných.

Na druhej strane, ministerstvo zdravotníctva na Slovensku naďalej odporúča očkovanie proti covidu a tvrdí, že očkovanie môže zmierniť najmä silné príznaky ochorenia.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv na Slovensku v súvislosti s očkovaním proti covidu do uplynulej stredy (25.08.) evidoval viac ako osemtisíc dvesto hlásení podozrení na nežiaduce účinky. Z toho je takmer 900 závažných. Ústav doteraz eviduje štyri úmrtia v súvislosti s očkovaním. Pri ďalších uzavretých prípadoch, vrátane niektorých medializovaných, súvis vylúčil.

Zdroj: www.pravda.sk; TASR; Rádio Vlna