Holandskí cyklisti majú na olympiáde v Tokiu smolu na kuriózne momenty


Holanďania majú na olympiáde v Tokiu smolu na kuriózne momenty.

Zdroj: shutterstock.com

Ten najnovší zažila favoritka na medailu v časovke Anna van der Breggenová, keď si ju miestni organizátori pomýlili s okoloidúcou a stiahli ju z bicykla.

31-ročná úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne sa v utorok pripravovala na súťaž spolu s krajankou Annemiek van Vleutenovou a ďalšími cyklistkami na motoristickom okruhu Fudži.

Tak ako na celých olympijských hrách aj tam platia prísne protikoronavírusové pravidlá.

Obe Holanďanky priamo na okruhu skontrolovali, no keď išli tým istým bodom druhýkrát, organizátori Van der Breggenovú nespoznali, skočili jej do cesty a prinútili ju zosadnúť, pričom takmer spadla.

Nebol to však jediný kuriózny moment holandských cyklistov v Tokiu.

Jeden z favoritov v súťaži horských bicyklov Mathieu van der Poel odstúpil z pretekov po tom, ako sa zranil pri páde v mieste, kde si myslel, že má byť drevená rampa. Tá tam bola počas tréningov, ale organizátori dopredu oznámili, že na súťaž ju odstránia. V rovnaký deň si zranil koleno ďalší holandský ašpirant na cenné kovy Niek Kimmann, ktorému pri tréningu na BMX skočil doprostred dráhy jeden z usporiadateľov.

Kuriózny bol aj záver ženských cestných pretekov. Van Vleutenová prišla do cieľa a radovala sa zo zisku zlata, keďže ďaleko pred sebou nevidela žiadnu inú cyklistku. Zabudla však na to, že 41 km pred cieľom sa dostala do sóloúniku Rakúšanka Anna Kiesenhoferová a tá finišovala 75 sekúnd pred ňou.

Zdroj: TASR