Na Slovensku sa zmrzlina už takmer nevyrába. Patríme k menším konzumentom tejto typickej letnej pochúťky.


Najviac zmrzliny na obyvateľa vyrábajú v Belgicku a Litve. Na Slovensku sa zmrzlina už takmer nevyrába. Uviedol to v analýze analytik Ľubomír Koršňák.

Zdroj: shutterstock.com

Hoci Slovensko nikdy nepatrili medzi top výrobcov zmrzliny, pred zhruba desiatimi rokmi aspoň časť domácej spotreby pokrývala domáca výroba. V minulosti sme tak boli v tomto smere na tom lepšie. Pre Rádio Vlna pokračuje analytik Ľubomír Koršňák:

"Ešte v roku 2009 sa na Slovensku vyrobilo približne 11,5 litra zmrzliny na obyvateľa ročne. V súčasnosti je to len 40 mililitrov. Treba však povedať, že aj tých 11,5 litra zmrzliny, ktoré sme vyrábali, ani zďaleka nedokázalo pokrývať domácu spotrebu zmrzliny."

Dnes vyrobíme len okolo 40 mililitrov zmrzliny na obyvateľa za rok. Zmrzlinu teda vo väčšine prípadov dovážame. Najčastejšie zo susedného Česka, ktoré tvorí viac ako polovicu dovozu zmrzliny na Slovensko. Ľubomír Koršňák doplnil aj ďalšie krajiny, odkiaľ zmrzlinu dovážame:

"Potom nasledujú krajiny ako Poľsko alebo Nemecko, ktoré majú na slovenských dovozoch pätinový až sedminový podiel. Z menších dovozcov vyčnieva Belgicko alebo Litva."

Belgicko a Litva sú zároveň krajiny, ktoré vyrábajú najviac zmrzliny na obyvateľa.

Slovensko patrí k menším konzumentom zmrzliny

Podľa analytika nepatríme medzi významných konzumentov zmrzliny. V prepočte zjeme 4 až 4,5 litra na osobu ročne, čo je výrazne pod priemerom Európskej únie, keďže priemerný Európan zje 7 až 8 litrov zmrzliny: "Najviac zmrzliny sa v Európe konzumuje paradoxne v severských krajinách, v ktorých je to aj otázkou kultúry. Naznačuje to, že zmrzlina môže byť čiastočne chápaná ako luxusný tovar. Znamená to, že spotreba zmrzliny je vyššia skôr v krajinách, ktoré sú ekonomicky silnejšie."

V celosvetovom meradle sa najviac zmrzliny skonzumuje na Novom Zélande, v Austrálii a v USA.

Zdroj: Rádio Vlna