Hokejisti HKM Zvolen získali titul majstra SR


Hokejová Tipos extraliga pozná meno nového majstra. Zvolenčania zvládli drámu s Popradom a tešia sa tak zo zisku tretieho titulu.

Zdroj: shutterstock.com

Zvolenčania tretíkrát v histórii dobyli slovenské extraligové ľady.

V dramatickom a kvalitnom 5. finálovom súboji si poradili s Popradom 3:2 a sériu ovládli 4:1 na zápasy.

Dva góly víťazného tímu strelil Kanaďan McPherson,, jeden pridal Bondra.

Na popradskej strane boli úspešní strelci Bjalončík a Livingston. Útočník Kamzíkov Dávid Skokan dostal navyše ocenenie Zlatá korčuľa pre najužitočnejšieho hráča play-off.

Zvolen si na ceste do finále poradil s Novými Zámkami 4:0 na zápasy a so Slovanom Bratislava 4:1. Vo vyraďovačke tak Rytieri prehrali len dva zápasy. A zvíťazili v dvanástich.

Zvolenský útočník Jozef Tibenský po zápase povedal:

"Každý sme si to tu zaslúžili. Celú sezónu sme dreli a prispôsobovali sme sa, aby sme sa dostali do finále. Myslím si, že to krásne vyšlo. Náš prezident mal narodeniny. Pocity sú úžasné. Je to môj prvý titul medzi mužmi, neviem, čo mám na to povedať. Ale náš prezident má dnes narodeniny, to ani nemohlo lepšie vyjsť."

Zvolenčania sa tretím majstrovským titulom vyrovnali Dukle Trenčín a Banskej Bystrici. Na čele poradia v počte triumfov sú naďalej Slovanisti a Košičania, ktorí triumfovali 8-krát.

Pre trénera Petra Oremusa to je druhý titul v kariére v pozícii trénera. Prvý získal v sezóne 2014/15 s Košicami.

Pri druhej trofeji ho emócie premohli o niečo viac. Priznal, že to bolo najmä preto, lebo so svojimi asistentmi i vedením klubu vytvorili výborný kolektív.

"Tu sa stretla taká partia ľudí, že som sa s nimi tešil na každý jeden pracovný deň. Preto boli tie emócie také. Skladbu tímu sme v lete riešili s vedením a som rád, že sa to takto dalo dokopy."

HKM mal nakročené na titul prakticky po celú sezónu, pretože v ročníku neprehral viac ako dva zápasy v rade.

"My sme naozaj nemali negatívnu sériu, O našom víťazstve nikto nemôže pochybovať. Poprad hral veľmi kvalitný hokej, o to viac ma toto víťazstvo teší."

Zdroj: Rádio Vlna/TASR