Situácia v Taliansku v súvislosti s koronavírusom je vážna


Pribúda počet obetí a nakazených.

Zdroj: shutterstock.com

Adriana, ako na túto situáciu reaguje Slovensko?

Od dnešného dňa na letisku v Bratislave kontrolujú každého, kto priletí z Talianska. Deje sa tak na pokyn premiéra Petra Pellegriniho, povereného riadením rezortu zdravotníctva.

Pre Rádio Vlna povedala viac hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová:

„Všetky lety z Talianska do Bratislavy budú sprevádzať prísnejšie kontroly týkajúce sa zdravotného stavu pasažierov. Každý cestujúci na palube lietadla z Talianska do Bratislavy bude musieť vyplniť dotazník, na základe ktorého ho budeme vedieť v prípade potreby aj po prílete na Slovensko identifikovať a v prípade potreby vyhľadať.“

Zuzana Eliášová ďalej uviedla, čo v prípade, ak sa u niekoho na palube preukážu príznaky ochorenia:

„V prípade, že na palube lietadla bude identifikovaný človek so symptómami podobnými ochoreniu COVID - 19, v takom prípade bude okamžite po prílete odvezený špeciálnou sanitkou na izoláciu na infekčné oddelenie do nemocnice.“

Dnes ráno trnavská nemocnica prijala ženu, ktorá sa podľa medializovaných informácií mala vrátiť z Talianska, s podozrením na koronavírus. Obavy z nákazy koronavírusom sa u nej nepotvrdili. Informoval o tom referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič z Fakultnej nemocnice v Trnave. Dodal, že u pacientky boli vykonané potrebné vyšetrenia na zistenie prítomnosti koronavírusu.

Výsledky sú negatívne. Zároveň však, ako uvádza agentúra TASR, podľa najnovších informácií potvrdili prípad nákazy novým koronavírusom v Chorvátsku, ide tak o prvý potvrdený prípad nákazy na Balkáne. A dva prípady nákazy novým koronavírusom potvrdili aj v rakúskom Tirolsku.

ZDROJ: TASR/Rádio Vlna