Už tradične bude počas sviatkov na cestách oveľa viac policajtov


Počas Vianoc sa policajti pri kontrolách zamerajú na rýchlosť, mobil za volantom a aj alkohol.

Zdroj: shutterstock.com

TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová:

„Polícia sa intenzívne pripravuje na vianočné sviatky, preto už pred Vianocami posilnila hliadky na celom území Slovenska. Do opatrení na znížení nehodovosti, a tým aj na ochranu životov, sú zapojení okrem dopravných policajtov aj poriadkoví a železniční policajti.“

Všetkých, ktorí si plánujú sadnúť za volant počas vianočných sviatkov, polícia nabáda k zvýšenej miere tolerancie a predvídavosti. Na cestách sa totiž budú pohybovať aj menej skúsení vodiči. Policajti tiež pripomínajú zhustenú premávku v okolí nákupných centier. V súvislosti s tým avizujú viac dopravných policajtov v uliciach, ktorí budú usmerňovať premávku, aby zabránili možným kolónam.

Pred sviatkami pri nakupovaní pozor na zlodejov 

S nákupmi v obchodných centrách súvisia ďalšie riziká, napríklad krádeže.

Prezídium Policajného zboru varuje aj pred vreckármi počas vianočných nákupov. Radí, aby ľudia nenechávali peňaženky na vrchu kabeliek a iných prístupných miestach, ako sú napríklad nákupné vozíky. Mužom odporúča peniaze ukladať do vnútorného vrecka na saku, svetri či kabáte, namiesto zadného vrecka nohavíc.

Policajti radia tiež nemať pri sebe väčšie množstvá hotovosti a nemať napísaný na platobnej karte PIN kód. Občania si tiež majú dávať pozor aj na kľúče od bytu, v prípade straty sa okamžite ponáhľať domov a vymeniť zámok. A vodičom pripomínajú, aby si nezabudli zabezpečiť svoje auto, na ktorého sedadle by nemali nechávať kabelky, tašky alebo mobilné telefóny.

  

ZDROJ: Rádio Vlna/TASR