Na Bratislavskej bibliotéke stretnete aj spisovateľov svetového formátu


Nebude chýbať ani laboratórium čítania, či Fantázia fest.

Zdroj: shutterstock.com

Bratislavský knižný veľtrh tento rok zaznamenáva výraznú novinku. Bibliotéka bude mať po prvý krát s svojej histórii čestného hosťa.

Bibliotéka je medzinárodný knižný veľtrh, ktorý sa radí medzi najväčšie knižné podujatia na Slovensku. Čitatelia tam nájdu obľúbené klasiky a knižné novinky. Každý si príde na svoje.

Knižný veľtrh sa koná od dnešného dňa 7. novembra do 10. novembra. Veľtrh poskytne návštevníkom, čitateľom a milovníkom kníh nielen bohatú ponuku titulov od 60 vydavateľstiev, ale ponúkne im aj pútavý sprievodný program. Na veľtrhu sa predstaví viac ako 210 vystavovateľov z Česka, Maďarska, Poľska, Ruska, Rumunska a samozrejme aj zo Slovenska.

Tohtoročná Bibliotéka má veľkú novinku. Po prvýkrát bude mať svojho čestné hosťa. Hosťom sa pre tento rok stalo Maďarsko, čo pre návštevníkov znamená, že sa môžu stretnúť s veľkým množstvom kvalitnej literatúry a sprievodných podujatí.

Na knižnom veľtrhu nebudú chýbať ani známi spisovatelia. Mnohé vydavateľstvá odprezentujú svoje knižné novinky. Jednou z najväčších hviezd tohtoročnej Bibliotéky bude obľúbený a populárny švédsky spisovateľ Stefan Ahnhem, ktorý na veľtrhu predstaví svojím fanúšikom svoj krimi román Motív X.