Divoká, ale talentovaná KIM WILDE oslavuje 61 rokov!


Zdroj: instagram.com/kimwildeofficial

KIM WILDE (rodená Kim Smith), anglická speváčka, dcéra známeho hudobníka 50-tych rokov Martyho Wilda, sa narodila v roku 1960. Hudbe a spevu sa venovali obaja jej rodičia. Popový sexsymbol 80-tych rokov dnes oslavuje 61 rokov.
Kim Wilde začala spievať v zbore, ktorý viedol jej otec. V marci v roku 1981 mala v hitparáde prvú pieseň Kids In America, ktorá sa prebojovala na 2. miesto. O 2 mesiace neskôr to bol ďalší hit, Chequered Love. V júli  v roku 1981 vydala debutový album s názvom Kim Wilde. V singlovej hitparáde mala 21 skladieb, medzi nimi aj veľké hity You Keep Me Hangin' On, You Came, Love Is Holy či If I Can't Have You. Ani jeden z nich sa však nedostal až na prvé miesto rebríčka.
Ovenčená cenou britského hudobného priemyslu BPI (predchodca Brit Awards) hosťovala v roku 1983 ako najlepšia speváčka na turné s takými menami ako Michael Jackson alebo s Davidom Bowiem na jeho Greatest Hits turné v roku 1990. Začiatkom 90-tych rokov Kim sa na čas odmlčala, aby sa mohla venovať rodine.

Kim Wilde má na svojom konte až 13 štúdiových albumov a 4 kompilácie. 23. marca v roku 2007 sa v rámci svojho európskeho turné Perfect Girl On Tour 2007 predstavila aj na Slovensku. 

Zdroj: TASR; YouTube.com