Čo skladba, to hit! Muzikál Rebelové opäť ožíva na CD a LP


Spolu s ním aj hudobné hity 60-tych rokov.

Zdroj: www.shutterstock.com

Filmový retro muzikál Filipa Renča a Zdeňka Zelenku s názvom REBELOVÉ a s podtitulom Písničkový retrofilm z let šedesátých, mal premiéru pred 20-timi rokmi. Veľmi rýchlo sa stal fenoménom kín a neskôr aj televíznych obrazoviek.

Dvoma Českými levmi ocenená snímka, ktorá bola následne uvedená tiež ako muzikál v Divadle Broadway, teraz opäť ožíva v novej úprave scenára a výpravy Hudobného divadla Karlín. 

S muzikálom znovu ožívajú aj výnimočné hity nezabudnuteľného obdobia českej popmusic v podobe albumu Písně z muzikálu Rebelové / Originální nahrávky z let 1960-1970. Ten ponúka 21 piesní na CD, respektíve v digitálnej verzii alebo 14 skladieb na LP platni a je skutočnou hudobnou esenciou 'zlatých šesťdesiatych'.

Yvonne Přenosilová, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, Waldemar Matuška, Václav Neckář, Eva Pilarová, Petr Novák, Judita Čeřovská či Josef Zíma - čo meno, to hudobná legenda. Š-Š-Š, Pátá, Tereza, Stín katedrál, Oliver Twist či Já budu chodit po špičkách, čo pieseň, to hit.Pre staršie generácie sú to jednoznačne silné spomienky, pre mladších ľudí možnosť objaviť výnimočnú hudbu, ktorá ani po dekádach nestráca nič zo svojej sily a kvality. V kombinácii so štýlovou inscenáciou muzikálu a napínavými až dojímavými osudmi mladých hrdinov v dobe dočasného slobodného nadýchnutia ukončeného sovietskymi tankami, Rebelové jednoducho nemôžu sklamať.

Vypredaná premiéra nového naštudovania garantovaného Filipom Renčom a scenáristom Zdeňkom Zelenkom, ktorá sa uskutočnila 9. júla v Prahe, je dôkazom, že ani pandémiou spôsobený posun v čase nijako neoslabil účinok najväčších hitov zo 60. rokov, podporujúcich zamilovanú a dramatickú tému z roku 1968! 

Zdroj: www.teraz.sk; www.youtube.com