Zostal svoj až do samého konca. Vychádza kniha Maestra Karla Gotta!


Zdroj: www.facebook.com/karelgottagency

Moja cesta za šťastím. Tak sa volá unikátna autobiografia československej hudobnej legendy Karla Gotta. Ponúka autentický obraz fascinujúcej životné dráhy výnimočného umelca s medzinárodným renomé, ktorý na hudobnom nebi začal žiariť už ako 20-ročný. Kniha obsahuje približne 1 800 fotografií a iných obrazových aj dokumentačných materiálov. Mnohé z nich ešte neboli zverejnené.

Karel Gott (†80) sa na sklonku hviezdnej kariéry rozhodol zrekapitulovať svoj výnimočný životný príbeh. Napísal vlastnú autobiografiu. Knihu dokončil ešte počas života a na jej obsahu intenzívne pracoval až do posledných dní. Otvorene v nej hovorí o svojom súkromí, dcérkach, manželstve, ale aj o veciach, ktoré boli doteraz z rôznych dôvodov zahalené rúškom tajomstva.

Jeho spomienky siahajú až do najútlejšieho detstva, rozprávajú o rodičoch aj širšej rodine, o školských rokoch, o kamarátoch aj o osobných záľubách, ku ktorým patrilo už v chlapčenských rokoch najmä maľovanie.

Vo svojej "inventúre osudu" bol Maestro sebakritický aj mimoriadne úprimný, predovšetkým v záverečných kapitolách. Opísal v nich ťažké obdobie boja so zákernou chorobou, ktorý 1. októbra v roku 2019 prehral.

Božský Kája, Zlatý hlas z Prahy, Sinatra východu, Posol dobrých správ, Český Elvis, Goťák, Kráľ českej popmusic - v jednej osobe. S hudobným talentom sa narodil. Mal jedinečný hlas, bol usilovný, pracovitý, poctivý, slušný a publikum ho milovalo. Aj preto sa rozhodol zanechať po sebe osobnú „spoveď“.

Kniha „Moja cesta za šťastím“ by mala na Slovensku vyjsť 20. júla. Na sociálnej sieti o tom informovala Ivana Gottová, vdova po Karlovi Gottovi, ktorá svojmu manželovi aj po odchode do hudobného neba spravuje jeho facebookový profil.

Zdroj: www.facebook.com/karelgottagency; www.youtube.com