Výnimočne talentovaný, Slovákmi zbožňovaný! Hudba Karola Duchoňa ožíva na LP platni


Zdroj: tasr

Fanúšikovia legendárneho Karola Duchoňa majú dôvod na radosť. Na vinylovom formáte vychádza jeho album s názvom Čardáš dvoch sŕdc, ktorý vznikol v roku 1976 a vyšiel o rok neskôr. Karol bol v tom čase na vrchole svojich tvorivých síl a tak vznikol naozaj kompaktný album s veľkým obsadením. Nechýba v ňom tanečný orchester, sláčiková skupina či zbor. 

Väčšiu polovicu albumu tvoria pôvodné slovenské skladby, ktoré sú doplnené domácimi verziami veľkých zahraničných hitov. Legendárna pieseň Čardáš dvoch sŕdc, ktorá dala celému albumu názov, je dnes okrem iného aj najviac streamovanou skladbou z repertoáru Karola Duchoňa.

Vinylová LP platňa ponúka aj ďalšie nezabudnuteľné skladby: Dievča z Budmeríc, Povedz mi, čo je láska, Mám dobrú správu, Sen o belasej víle, Čo ti je, Matka, Čardáš dvoch sŕdc, Myslím to vážne, Tancujem s tebou rád, Láska úprimná, Zajtra bude krásne, Kam sa dívaš, Pieseň pre milú.

Záujem o hudbu Karola Duchoňa neutícha, dva jeho nosiče sa dostali do Top 10 najpredávanejších zahraničných a domácich albumov za minulý rok. 3CD Karol Duchoň 1970 – 1985 (vydané v roku 2020) sa stalo jednotkou, teda najpredávanejším hudobným nosičom za minulý rok na Slovensku. A CD Karol Duchoň 20 NAJ obsadilo šieste miesto.

Piesne Karola Duchoňa sú stále obľúbené. Rodák z Galanty si nimi a svojou osobnosťou získal takmer všetky generácie poslucháčov. Môže za to aj jeho nevšedná, ale uchu lahodiaca farba hlasu.

21. apríla si fanúšikovia pripomenuli nedožitých 71 rokov speváka. Na hudobnú scénu vstúpil ešte v roku 1968. Zomrel veľmi mladý, 5. novembra v roku 1985. Mal len 35 rokov. 

Zdroj: TASR; YouTube