Bratislava bude mať už šiesty most cez Dunaj. O jeho názve sa ešte rozhoduje


Bratislava bude mať už šiesty most cez Dunaj.

Zdroj: shutterstock.com

Most má byť súčasťou diaľničného obchvatu okolo hlavného mesta. Ktoré časti bude nový most spájať, povedala pre Rádio Vlna Kristína Juričková z komunikačného odboru rezortu dopravy:

"V poradí šiesty most cez Dunaj bude prepájať dve veľké časti tzv. Dunajského súmostia. To sú hlavný most a východné predmostie na rozostavanom úseku diaľnice D4 Bratislava - Jarovce -  Ivanka sever. Celé súmostie pozostáva zo štyroch navzájom spojených mostov v dĺžke takmer 3 km."

Ide o tzv. Západné predmostie, ktoré premosťuje Jarovecké rameno, most cez Kajakársku dráhu, most cez Dunaj a tzv. Východné predmostie, ktoré premosťuje aj Biskupické rameno.

Juričková uviedla, v akom štádiu výstavby sa most aktuálne nachádza:

"Začiatkom júna sa podarilo spojiť most cez Dunaj a tzv. východné predmostie, čo predstavuje dôležitý míľnik na tejto rozsiahlej stavbe. V súčasnosti pokračujú ďalšie stavebné práce aj na ďalších častiach, pričom celé Dunajské súmostie má byť dokončené a odovzdané v roku 2021."

Už skôr sme v Rádiu Vlna informovali, že minister dopravy chce, aby názov mosta vybrali ľudia.
Kristína Juričková z komunikačného odboru rezortu dopravy aktuálne dodala:

"Hlasovanie stále pokračuje prostredníctvom sociálnej siete, pričom sa tešíme veľkému záujmu zo strany verejnosti. Rozhodnúť o názve nového mosta doteraz prejavilo záujem vyše 60 000 ľudí a stále je možnosť zapojiť sa."

Finálny názov mosta sa dozvieme v priebehu dvoch týždňov.

Zdroj: Rádio Vlna