Slováci ročne vyhodia kilogramy potravín. Ako sa vyhnúť plytvaniu?


Slováci v priemere vyhodia ročne 40 až 60 kilogramov jedla na osobu.

Zdroj: shutterstock.com

Kristína Hudeková z neziskovej organizácie Živica pre Rádio Vlna k plytvaniu potravinami povedala:

"Dôvody sú rôzne. Najčastejšie ide o nesprávne plánovanie. To znamená, že nakúpia veci, ktoré nestíhajú skonzumovať a takisto býva problémom nesprávne skladovanie potravín, čiže možno neochota alebo lenivosť čítať návody na správne skladovanie najmä tých potravín, ktoré podliehajú minimálnej spotrebe."

Bežná slovenská domácnosť minie mesačne na potraviny zhruba pätinu mesačných výdavkov.

Kristína Hudeková uviedla niekoľko odporúčaní, ako sa vyhadzovaniu potravín vyhnúť, a zároveň aj ušetriť:

"Také zásadné pravidlo, ktoré veľmi pomáha, je neísť nakupovať hladný. Pretože vtedy má človek veĺké oči a má tendenciu nakupovať oveľa viac vecí ako potrebuje a takisto si nákupy plánovať. Takže najlepšie je urobiť si na týždeň dopredu nejaký prehľad, čo asi budem počas toho týždňa robiť, čo by som chcel variť, pozrieť sa do chladničky, urobiť si iventár, čo mám doma a potreboval by som to napr. už dojesť."

Tým sa podľa Hudekovej vyhneme zbytočným nákupom potravín, ktoré nespotrebujeme a v peňaženkách nám ostane viac.

Pri konzumácii potravín je dôležité sledovať aj rozdiel medzi dátumom minimálnej trvanlivosti a dátumom spotreby alebo spotrebujte do:

"Dátumy minimálnej trvanlivosti sa väčšinou uvádzajú na potravinách, ktoré sú trvanlivejšie ako napr. cestoviny či strukoviny. Čiže niečo, čo nie je potrebné skladovať v nejakých špeciálnych podmienkach a vydrží to roky."

To platí vtedy, ak také potraviny nemajú poškodený obal, skladujú sa správne a ak nie sú napadnuté nejakým škodcom. K dátumu spotreby dodala:

"Označuje dátum, dokedy je bezpečné potravinu zjesť, čo zaručuje výrobca. Týka sa to častejšie tých výrobkov ako je mäso, mliečne výrobky a podobné druhy potravín. Tento dátum by sme mali dodržiavať, ak chceme mať istotu, že potravina je bezpečná na zjedenie."

Zdroj: Rádio Vlna