Na čo netreba zabudnúť pri ceste do Chorvátska


Slováci môžu do Chorvátska cestovať s platným slovenským cestovným pasom alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Rovnako aj deti musia mať svoj vlastný cestovný doklad.

Zdroj: shutterstock.com

Slováci si môžu so sebou vziať aj domáce zviera, nutné je však, aby malo cestovný pas, v ktorom sú zaznamenané potrebné vakcinácie. Na sociálnej sieti to pripomenula Polícia SR.

Policajti prízvukujú, že v prípade iných zvierat ako pes, mačka či fretka je nutné mať potvrdenie od veterinára o jeho zdravotnom stave.

V súvislosti s výskytom nového koronavírusu je pred odchodom potrebné overiť si aktuálnu situáciu v Chorvátsku, rovnako podmienky vstupu do krajiny, ako aj situáciu v krajinách, cez ktoré budú ľudia prechádzať.

Nahlásiť v Chorvátsku treba aj nosenie chladných zbraní, ako kaser, lovecký nôž, bejzbalová palica, obušok.
"Prítomnosť takejto zbrane ohláste ihneď a proaktívne policajtovi na hraničnom priechode. V opačnom prípade vám pri jej nájdení na hranici alebo kdekoľvek v krajine hrozí zadržanie, priestupkový súd a odňatie zbrane do vyriešenia priestupku," dodáva polícia s tým, že inak hrozí pokuta od 5000 do 40.000 chorvátskych kún alebo väzenie až na 60 dní.

Zdroj: TASR