Od stredy ďalšie zmeny v rámci uvoľňovania opatrení


Fitnescentrá sa otvorenia zatiaľ nedočkali

Ako povedal premiér Igor Matovič po pondelkovom stretnutí konzília odborníkov, od stredy (27.05.) sa zmenia pravidlá pre vnútorné prevádzky, napríklad reštaurácie.

Od 27. mája teda budú platiť flexibilnejšie podmienky pre vnútorné prevádzky, ktoré si budú môcť vybrať, či dodržia kritérium 15 štvorcových metrov (m2) na zákazníka, alebo dvojmetrový odstup medzi zákazníkmi alebo dvojmetrový odstup medzi okrajmi stolov. Rovnako budú môcť byť prevádzky verejného stravovania otvorené aj po 22.00 h pre uzavretú spoločnosť.

Od tejto stredy bude zároveň možné stravovanie v reštauráciách aj po 22.00, ale bude to platiť len pre uzavretú spoločnosť.

Pobyt za hranicami v rámci ôsmich krajín, ktoré vláda vyčlenila,
sa posúva z 24 na 48 hodín bez toho, aby ľudia museli podstúpiť karanténu alebo testovanie.

Fitnescentrá musia čakať ďalší týždeň

Fitnescentrá sa napriek protestom a rokovaniu zástupcov Únie fitnescentier Slovenska s premiérom od zajtra ešte neotvoria.
Fitnescentrá sa napriek protestom a rokovaniu s premiérom od zajtra ešte neotvoria.
Fitnescentrá aj všetky vnútorné športoviská sa budú môcť otvoriť od budúcej stredy, teda od 3. júna.
Podmienkou budú dvojmetrové rozostupy alebo 15 metrov štvorcových na zákazníka.
Športovci nebudú musieť nosiť rúška a budú môcť využívať aj šatne a sprchy.
Povinná bude dezinfekcia. Fitnescentrá budú musieť zároveň viesť evidenciu cvičiteľov a sprístupniť ju regionálnym úradom verejného zdravotníctva, aby vedeli v prípade nákazy kontaktovať všetkých, ktorí sa mohli infikovať. Opatrenia by sa mali týkať aj plavární.

Zdroj: TASR