Vyhrajte vstupenky na SIAF 2021 a ďalšie skvelé ceny.

Zapojte sa do kvízu a vyhrajte.

Do Medzinárodných leteckých dní SIAF zostáva už len 100 dní!

Už len tri mesiace nás delia od najväčšieho leteckého sviatku na Slovensku.

O tom, že Medzinárodné letecké dni Slovak International Air Fest 2021 sú rešpektovanou udalosťou doma aj v zahraničí, svedčí bohatá potvrdená účasť hostí zo zahraničia. Letecká základňa Malacky/Kuchyňa ponúkne v dňoch 4. a 5. septembra 2021 umenie pilotov a krásu leteckej techniky. Program bude naozaj pestrý a milovníci letectva si prídu na svoje.

Bude si z čoho vyberať

Dokopy bolo cestou veliteľa Vzdušných síl OS SR na SIAF 2021 pozvaných 22 krajín a už teraz možno s určitosťou povedať, že pozvanie definitívne prijala Česká republika, Belgicko, Nemecko, Dánsko, USA,  Poľsko, Rakúsko, Maďarsko, Francúzsko, Anglicko  a v neposlednom rade aj Taliansko. Svoju účasť ospravedlnilo Grécko, Španielsko a Rumunsko. Na odpovede z ostatných krajín sa aktuálne ešte stále čaká.

SIAF 2021 bude bohatý aj na výročia. Okrem 10. výročia Medzinárodných leteckých dní SIAF sa oslávi aj 60. výročie talianskej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori, 75. výročie belgického letectva, 30. výročie slovenskej akrobatickej skupiny Biele Albatrosy a v neposlednom rade aj 77. výročie SNP. 

Bude sa aj oceňovať

3. septembra 2021 v Bratislave, teda v predvečer MLD SIAF 2021 sa uskutoční prestížne odovzdávanie ankety Zlaté krídla, Národná cena letectva SR, kde budú ocenené osobnosti, projekty, inštitúcie, spoločnosti a iné subjekty za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva. Galavečer bude prebiehať za prítomnosti kapacít v letectve, ale aj ústavných činiteľov, kde sa dostanú len pozvaní hostia.

Medzinárodné letecké dni SIAF na leteckej základni Malacky/Kuchyňa vyvrcholia udelením putovnej ceny za najlepšiu letovú ukážku MLD SIAF 2021- Best Display Smik Trophy. 

Sme zodpovední

Čo sa týka pandémie súvisiacej s Covid-19, celá koncepcia SIAF 2021 bude podriadená prioritne bezpečnosti účastníkov. Všetky náležité kroky budú prekonzultované s kompetentnými. Keďže situácia okolo Covid-19 je stále „živá“, veci sa neustále menia a vyvíjajú, no už teraz je isté, že pri vstupe na MLD SIAF 2021 sa budú musieť návštevníci preukázať očkovaním, prípadne PCR či antigénovým testom.

V prípade, že účastník nebude mať pri sebe ani jedno z týchto potvrdení, v areáli letiska Kuchyňa bude k dispozícii MOM.

Všetky ďalšie nové informácie budú zverejnené na sociálnych sieťach a oficiálnej stránke www.siaf.sk.